Sumář činností za rok 2023

Vážení čtenáři, milovníci přírody a přátelé myslivosti,

blíží se konec roku, proto bychom vám rádi předali nějaké informace z dění v našem mysliveckém spolku. V březnu jsme se s některými z vás sešli na mysliveckém plese ve Chvalíkovicích a následně ve Vršovicích. Oba plesy se protáhly do ranních hodin a my jsme si užili právě tak, jak jste si to užívali vy :-)

V roce 2024 připravujeme také 2 plesy, 2.února Vršovice a 9.února Chvalíkovice. Připravujeme drobné změny, ale to hlavní, což byla skvělá nálada, slušná tombola a dobré jídlo + pití, chceme určitě zachovat. Všechny Vás srdečně zveme a těšíme se!

V letošním roce jsme se zúčastnili obecního dne ve Chvalikovicích a také v Raduni. V Raduni jsme byli dokonce už podruhé pozváni na představení plemen a práce našich loveckých psů. Nám se tato pozvánka opravdu líbila a o to sladší byl závěrečný potlesk především dětí.

Jako obvykle jsme letos uklidili příkopy kolem obcí Raduň, Vršovice , Chvalíkovice a Kylešovice. Pro naše členy je to každoroční rituál, který ovšem tolik úsměvů nepřináší. Asi se dá pochopit, že vždy nějaké odpadky budou, ale když jedu druhý den ráno do práce a v tom čistém a hezkém prostředí už leží nové sáčky od svačiny i s láhvi od nápojů a velké pytle s odpadky, tak to rozhodně důvodem k radosti není.

Určitě nesmíme zapomenout na letošní bažanty. Chvalíkovická remíza byla znovu v kurzu a podařilo se nám do přírody vypustit asi 150 bažantů. Loni jsme psali, že výsledky práce uvidíme až za rok. Letos se už můžeme pochválit, že vidíme celkem dost dnes již divokých bažantích slípek, které vyvedly svá kuřata ve volné přírodě. V tomto odchovu bažantích kuřat  pod adoptivními matkami chceme nadále pokračovat.

Pořádání prvních zvěřinových hodů našeho spolku ve spolupráci s obcí Vršovice ,to byla pro nás velká výzva. Jestli se vše povedlo, musíte posoudit především vy, kteří jste tuto akci navštívili. Očima spolku to vidíme tak, že se nemůžeme dočkat, až budou další zvěřinové hody. Tak moc se to líbilo nám. Nedá se samozřejmě zapomenout na velké poděkování obci Vršovice a všem zaměstnancům, kteří nám pomohli. Bez toho víme, že by to bylo složité, nebo nemožné. Ještě jednou DĚKUJEME ! 

Zvířatkový den, se konal začátkem listopadu v ZŠ Raduň. Učitelé si dali práci a připravili dětem zase trošku jiný školní den. Byli jsme požádáni o účast a to jsme samozřejmě nemohli odmítnout. Vyslali jsme do školy dva naše lovecké pomocníky a ti děti bavili celou vyučovací hodinu. Takový zájem dětí bych opravdu nečekal. Paní učitelky a hlavně děti z nižších ročníků ZŠ Raduň, tímto moc zdravíme.

 

Těšíme se, že také v příštím roce budete navštěvovat v hojném počtu akce , které pro vás připraví naše Myslivecké sdružení MARŠOVEC .  

Členové MS Maršovec